به سایت امامزادگان احمد و جعفر (ع) شهر بهمن خوش آمدید*** *****
آخرین بروز شده ها

دانلود مقالات علمی ، فرهنگی و مذهبی

 

آرشیو مطالب شش ماه اول 93

آرشیو مطالب 92

پیوند دوستان

پایگاه اینترنتی نگین قم

پاتوق بهمن

پایگاه حضرت زینب شهر بهمن

صالحین بهمن

حوزه مقاومت قدس بهمن

سایت معدن خاک نسوز آباده

اخبار شهرستان آباده

وبلاگ خبری آباده

سایت آباده نما

دبیرستان نواب صفوی بهمن

کتابخانه امام خمینی شهر بهمن

روستای نودهک (نکاء مازندران)و

اخبار شهر بهمن و

برفارس

وبلاگ محقق

اقلید خبر

امامزاده سيد اسماعيل (ع) و

کودکانه های یهار

کتابخانه ديجيتال امام علي

یک بسیجی

بچه های مسجد

اقتدار ملارد

ماه من

بهراه

سوسا تولز

دانلود نوحه و مداحي

 


 
 
 

 

 

 

 

 
 
doa
و گلدسته های حرم مطهر امامزادگان احمد و جعفر (ع)
goldasteh

طی مراسمی با حضور مردم شهر بهمن از گلدسته های حرم مطهر امامزادگان احمد و جعفر (ع) این شهر استقبال شد.رنجبر رئیس اداره ی اوقاف و امور خیریه ی شهرستان آباده در گفتگو با نفر خبرنگار صداوسیما در شهر بهمن گفت:این گلدسته ها توسط هنرمندان اصفهانی ساخته شده  و هزینه ای بالغ بر سیصد میلیون ریال در برداشته است.وی با بیان اینکه طرح جامع امامزادگان احمد و جعفر(ع) شهر بهمن نیز در آینده ای نزدیک اجرا خواهد شد افزود:این طرح شامل احداث ایوان جلوی صحن مطهروایجاد کفشداری میباشد که پیش بینی میشود هزینه ای بالغ بر یک میلیارد ریال صرف اجرای این طرح شود.گلدسته های حرم مطهر امامزادگان احمد و جعفر (ع) شهر بهمن پس از استقبال مردم شهرهای شهرضا،آباده ،سورمق وصغاد وارد شهر بهمن شد تا بر روی پشت بام این بقعه ی متبرکه نصب گردد

 

 

منبع خبر : دفتر خبرنگاری شهر بهمن- حاج خسرو نفر

 
نوشته شده در تاریخ : 93/6/5 ********************** لطفا نظر بدید
اعلام پذیرفته شدگان آزمون اینترنتی تفسیر سوره لقمان و و امتیازات آنها

با سلام . ضمن عرض  تشکر از توجه و نظرا ت شما عزیزان به استحضار می رسانم برگزاری این مسابقه قرآنی جنبه معنوی داشته و هدف اصلی آن ایجاد یک حرکت معنوی و فرهنگی قرآنی بطوری که اثر آن در زندگی روزه مره ما تاثیر مثبت بگذارد ، و در طول بستر مسابقه ما  به نحوی با مطالعه قرآن و تفسیر آن ضمن لذت ازفضای معنوی قرآنی ماه مبارک رمضان حد اکثر استفاده مفید را برده باشیم .
لذا قطعا همه دوستانی که خدا توفیقشان داده و در این مسابقه شرکت کردند به قصد مادی و جایزه نبوده است لکن اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان آباده و کانون فرهنگی امام زادگان احمد و جعفر (ع) در نظرداشته جهت انگیزه و تشویق عزیزان هدایای را به قصد یاد بود به عزیزان تقدیم کند .
همچنین لازم به توضیح است همه شرکت کنندگان چه یک امتیاز و چه صد امتیاز و از هر شهر و دیاری که در مسابقه شرکت کردند برای ما عزیز و گرامی هستند وهمه را با یک چشم می نگریم همه آنها زوار و مهمان امام زادگان احمد و جعفر(ع) هستند.
ما بطور قلبی دلمان می خواهد به همه عزیزان شرکت کننده جوایز و هدایا در نظر بگیریم اما به عرض برسانیم ایم مجموعه هیچ اسپان سری نداشته و هیچ شرکت و یا گروهی از آن پشتیبانی نمی کند و فقط با نذورات و هدایای مردمی اداره می شود که سعی می شود قسمتی از آن را در امور فرهنگی هزینه شود و همکارانی که در هیات امناء و یا امورفرهنگی فعالیت دارند به صورت خادم افتخاری هستند. به همین دلیل فقط می توانیم به تعدادی از کسانی که امتیازات بالاتری داشتند به حکم قرعه هدایایی در نظر بگیریم .   
همچنین به عرض شما می رسانم جوایز به تعداد ده نفر از کل شرکنندگان 100 امتیازی به حکم قرعه خواهد بود که به همراه یک لوح یادبود تقدیم آنها خواهد شد . همچنین به سایر شرکت کنندگان 100 امتیازی و پایین تر مزایا و پوئن هایی به ترتیب اولویت در نظر گرفته شده  و به ایمیلهای آنها فرم تقدیر و شناسه شرکت در مسابقه ارسال خواهد شد و در ضمن به عضویت این سایت در خواهند آمد و سایربرنامه های فرهنگی در آینده نظیر مسابقه فرهنگی بصیرت عاشورا که محرم گذشته برگزار شد آنها را با اطلاع خواهیم کرد.


با تشکر از توجه شما

 

به *به استحضار شرکت کنندگان محترم می رسانداسامی پذیرفته شدگان و امتیازات آنها به شرح زیر می باشد و در خصوص قرعه کشی و اهداء جوایز نیز مجددا اطلاع رسانی خواهد شد و در صورت لزوم نیز با شما تماس گرفته می شود

به1*در ضمن دوستان شرکت کننده که اسمشان را در لیست فوق مشاهد نمی کنند یا امتیاز آنها زیر 60 بوده و یا پاسخنامه آنها به دلایل مختلف جهت شرکت در مسابقه پذیرفته نشده است

 

 

 

نوشته شده در تاریخ : 23/5/93********************** لطفا نظر بدیدو

 

برگزاری مسابقه اینترنتی تفسیر سوره لقمان در سایت امام زادگان احمد و جعفر (ع) شهر بهمن
مسابقات قرآن

حلول ماه رمضان مبارک باد

مسابقه اینترنتی تفسیر سوره لقمان


همزمان با فرا رسیدن ماه قرآن یک دوره مسابقه تفسیر قرآن ( فقط تفسیر سوره لقمان ) از طرف اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان آباده و کانون فرهنگی قرآنی امام زادگان احمد و جعفر(ع) شهر بهمن و از طریق سایت امام زادگان بصورت اینترنتی برگزار می شود علاقه مندان می توانند با کلیک بر روی لینک زیر وارد صفحه مسابقه شده و پس از پرکردن فرم مشخصات و پاسخ به سئوالات در همان صفحه و زدن دکمه ارسال در مسابقه شرکت کنند . لازم به ذکر است سئوالات به صورت بیست سئوال چهار جوابی بوده که مجموعا صد امتیاز دارند. علاقمندان تا پایان ماه مبارک فرصت دارند در مسابقه شرکت کنند و تا حد اکثر دو هفته بعد از ماه مبارک رمضان اسامی شرکت کنندگان و امتیازات آنها ضمن اطلاع رسانی به آنها با توجه به مشخصات فرم ثبت نام ،در همین سایت نیز اعلام خواهد شد و به تعدادی از شرکت کنندگان که دارای امتیاز بیشتری هستند جوایزی از طرف اداره اوقاف و امورخیریه شهرستان آباده اهدا خواهد شد.


قابل توجه است که منبع آزمون : تفسیر سوره لقمان از آیت ا... مکارم شیرازی میباشد شما می توانید جهت دانلود فایل پی دی اف آن رو اینجا کلیک کنید.

جهت مشاهده این فایل نیاز به نرم افزار اکربات ریدردارید، در صورت نداشتن نرم افزار ابتدا آن را از لینک زیر دریافت نموده و بعد از نصب فایل پی دی اف منبع آزمون را دانلود و مشاهده فرمائید

دانلود نرم افزار اکربات ریدر(Acrobat Reader9)

 


جهت ورود به مسابقه برای جلوگیری از بروز مشکلات احتمالی بهتر

است از مرورگر Internet Exploreو یا Mozilla Firefox استفاده شود

مهلت مسابقه پایان یافت

 

 

منبع خبر :کانون فرهنگی قرآنی امام زادگان احمد و جعفر (ع) شهر بهمن

 
نوشته شده در تاریخ : 11/4/93 *********و بروز شده در تاریخ 13/5/93************* لطفا نظر بدید
معرفی مقاله سرّ دلبران در حدیث امیر مؤمنان (ع) و

مقاله سرّ دلبران در حدیث امیر مؤمنان(ع)نوشته : فاطمه كنعاني پور (مدرس قرآن دانشگاه آزاد اسلامي آباده )

قرآن جلوه گاه خدا است

خداوند در کتاب و کلام خود به انسانها تجلّی  کرده است «پس خداوند سبحان در کتاب خود بی آنکه اورا ببینند خود را بر بندگانش آشکار ساخت به ان چه از قدرت خود به آنان نشان داد و از قهر خود ایشان را ترساند.» درباره تجلی  خدا در قرآن می توان گفت که قرآن حاوی آیات و نشان های خداست زیرا از دو نوع آیه سخن می گوید: 1- آیات تشریعی ، هریک از جملات و آیات قرآن نشانه های خداست و هریک بر آموزه ای از آموزه ها یا حکمی از احکام دین دلالت دارد تلک آیات الکتاب الحکیم « این ها آیات کتاب با حکمت است» قرائت و تدبر در آیات قذآن که کلام خدااست سبب بر قراری ارتباط انسان با خدا و درنتیجه ظهور معرفت فطری می شود. 2- آیات تکوینی ، هر یک از نمادها و پدیده های  جهان هستی مانند زمین آسمان ، با دو باران نشانه های تکوینی خدا هستند  که علم ، قدرت  و حکمت پدید آورنده خود را نشان می دهند به تعبیر حضرت  امیر (ع) همه آفریده هامحبت خدا و دلیل بر او هستند  مطالعه هر یک از این آیات تکوینی زنگارهای غفلت را از دل انسان زدوده او را به معرفت فطری متذکر می سازد د ر چنین لحظه ای خداوند خود را بر دل بنده خدا شناس  خود آشکار  می کند. آفریدگار با آفریده هایش  بر خردها تجلّی کرد. بنابراین قرآن مجید از یک سو بیانگر آیات تشریعی و از سوی دیگر یاد آور آیات تکوینی خداست پس تجلی خدا در قرآن تجلی به آیات و نشانه هاست از همین راه می توان  نتیجه گرفت که الهی بودن و استناد به خدا مهم ترین خصیصه  قرآن کریم است.(2)
علی (ع) پس از خبر دادن از عالم قیامت و روز واپسین درباره رضایت پیروان قرآن از اعمال و گذشته  خویش و گرفتاری متخلفان از قرآن  به مردم چنین توصیه می کند از گرد آورندگان قرآن و پیروان آن باشید و قرآن را دلیل و گواه به پروردگار خویش قرار دهید  خدا را از کلام خودش بشناسید اوصاف پروردگار را به وسیله قرآن بشناسید قرآن راهنمایی است که شما را به سوی خدا راهنمایی می کند از این راهنمایی  الهی برای شناخت فرستنده آن استفاده کنید و به خدایی که قرآن معرفی می کند ایمان بیاورید.(3)و

 

 

 
نوشته شده در تاریخ : 28/4/93********************** لطفا نظر بدید
راه اندازی بخش دانلودها و

بخش دانلودها به جهت درخواست عده زیادی از عزیزان علاقمند و دانشجویان و محصلین این قسمت را راه اندازی شد انشا ... با کمک شما عزیزان بتوانیم این قسمت را دائما پر بار نگه داریم . شما می توانید با ارسال مقالات و مطالب فرهنگی ، مذهبی ، علمی و فنی مهندسی و یا سایر آثار و مطالب خود را جهت استفاده سایر دوستان به اشتراک بگذارید

 

 
نوشته شده در تاریخ : 28/4/93********************** لطفا نظر بدید
شهادت حضرت علی(ع)و
ali

شهادت مولای متقییان علی (ع) را به خدمت آقا امام زمان (عج)و همه شیعیان جهان تسلیت عرض می نماییم

 
نوشته شده در تاریخ : 26/4/93********************** لطفا نظر بدید
مراسم جشن میلاد امام حسن مجتبی همراه با صرف افطار در مسجد جامع شهر بهمن
emamhassan

بمناسبت میلاد با سعادت کریم اهل بیت شنبه شب مراسم جشنی با سخنرانی امام جمعه و مداحی آقای رحیمی در مسجد جامع شهر بهمن برگزار شد.
این مراسم ساعت 7 عصر شروع و بعد از نماز مغرب و عشاء و با پذیرایی افطار به پایان رسید .
لازم به ذکر است در این مراسم حدود 1500 نفر حضور داشتند و مسئولیت اصلی این مراسم به عهده جوانان و نوجوانان بود .

 

روابط عمومی مسجد جامع شهر بهمن

 
نوشته شده در تاریخ : 22/4/93 ********************** لطفا نظر بدید
محفل انس با قرآن كريم با حضور قاري مصري همزمان با ميلاد با سعادت امام حسن مجتبي (ع)و
ghoran
محفل انس با قرآن كريم با حضور قاري مصري همزمان با ميلاد با سعادت امام حسن مجتبي (ع) در آباده برگزار مي گردد.
به گزارش روابط عمومي اداره اوقاف وامور خيريه شهرستان آباده همزمان با برگزاري جشن بزرگ ميلاد با سعادت كريم اهل بيت (عليه السلام)  محفل انس با قران كريم با حضور قاري مصري  برگزار مي گردد.
مرتض رنجبر رئيس اداره اوقاف وامور خيريه شهرستان آباده با اعلام اين خبر افزود باتوجه به استقبال خوب مردم مومن ومتدين شهرستان آباده در سنوات گذشته ، در ماه مبارك رمضان امسال نيز  با دعوت از علي محمود الشميس يكي از قاريان كشورمصر مراسم محفل انس با قران همزمان با جشن بزرگ ميلاد امام حسن مجتبي (ع) برگزار مي گردد 
رنجبر ضمن دعوت از عموم مردم زمان ومكان برگزاري اين جشن ومحفل نوراني را شنبه مورخ 21/04/93 ساعت 21:30 در محل مسجد امام حسن مجتبي (ع) شهر آباده ذكر نمود.
شايان ذكر است سخنران اين جلسه نماينده محترم ولي فقيه وامام جمعه شهرستان آباده حضرت حجه السلام والمسلمين موسي خراساني خواهند بود.

 

منبع خبر : واحد فرهنگی اداره اوقاف و امورخیریه شهرستان آباده

 
نوشته شده در تاریخ : 93/4/19 ********************** لطفا نظر بدید
برگزاری مراسن جشن نیمه شعبان و

مراسم جشن با شکوهی بمناسبت نیمه شعبان پنجشنبه شب پس از نماز مغرب و عشاء در محوطه حرم مطهر امام زادگان احمد و جعفر (ع) شهر بهمن برگزار می شد. حضور پر شکوه مرم شهر بهمن و همراهی انها با برنامه های این جشن نشان از نشان از عشق پر شور و علاقه آنها به مولایشان بود .

برنامه های این جشن مولودی خوانی و مداحی همراه با نور افشانی به همراه بود و همچنین حاج آقا حسینی دانشور سخنانی بیان فرمودند و نیز به تعدادی از اسمهای مهدی و نرجس هم که در این مراسم نام نویسی کرده بودند به حکم قرعه جوایزی اهداء شد

15shaaban

جهت مشاهده سایر عکسها اینجا کلیک کنید

منبع خبر : محمد علی نفر ( عضو هیت امناء امام زادگان احمد و جعفر )و

 
نوشته شده در تاریخ : 93/3/23 ********************** لطفا نظر بدید
نتايج مرحله دوم طرح تربيت حافظان قران
azmun

نتايج مرحله دوم طرح تربيت حافظان قران كريم مربوط به شهرستان آباده اعلام شد طرح تربيت حافظان قران كريم سازمان اوقاف وامور خيريه توسط ادارات ودفاتر نمايندگي هاي سازمان همزمان درسراسر كشور برگزار مي گردد واينك (سال 93) مرحله سوم اجراي اين طرح با محوريت امامزادگان وبقاع متبركه وبا همكاري موسسات ومراكز قرآني سطح شهرستان آباده در حال نام ونويسي وبرگزاري مي باشد 
ضمنء نتايج اعلام شده مربوط به برگزاري مرحله دوم اين طرح در اسفندماه سال 1392 مي باشد

 

نتايج مرحله دوم طرح تربيت حافظان قران

جهت مشاهده نتایج اینجا کلیک کنید

 

 

منبع خبر : واحد فرهنگی اداره اوقاف و امورخیریه شهرستان آباده

 
نوشته شده در تاریخ : 93/3/21 ********************** لطفا نظر بدید
اداره اوقاف وامور خیریه شهرستان آباده استخدام می کندو
khadem

اداره اوقاف وامور خیریه شهرستان آباده  جهت بهسازی و ساماندهی نیروی انسانی امام زادگان احمد و جعفر(ع) شهر بهمن اقدام به جذب خادم (فصلی) از طریق آزمون و مصاحبه می نماید

 

مهلت ثبت نام پایان یافت

93/3/28

منبع خبر : اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان آباده

 
نوشته شده در تاریخ : 93/3/21 ********************** لطفا نظر بدید
شهرستان آباده آماده برگزاري جشنهاي باشكوه نيمه شعبان گردييده است
mahdi

به گزارش روابط عمومي اداره اوقاف وامورخيريه شهرستان آباده درآستانه  ميلاد با سعادت وسراسر نور حضرت وليعصر (عج) كليه بقاع ، مساجد،حسينيه ها وميادين وكوچه وخيابانهاي شهرستان آباده آذين بندي وآماده برگزاري جشنهاي با شكوه نيمه شعبان گرديده اند .
آقای مرتضي رنجبر رئيس اداره اوقاف وامور خيريه شهرستان آباده با اعلام اين خبر افزود اين اداره همزمان با فرارسيدن ميلاد با عظمت منجي عالم بشريت حضرت وليعصر (عج) برنامه هاي فرهنگي متنوعي از قبيل (مسابقه كتابخواني كهف حصين، برپايي مراسم هاي قرائت دعاي پر فضيلت سمات در ميدان مركزي شهر آباده وديگر اماكن متبركه ،راه اندازي كارگاه مهدويت ويژه كودكان ونوجوانان در حرم مطهر امامزادگان احمد وجعفر (ع) شهر بهمن  ، برپايي مراسم احياء شب  نيمه شعبان، برپايي ايستگاهاي صلواتي و....) به اجرا درخواهد آورد

 

منبع خبر : روابط عمومي اداره اوقاف وامورخيريه شهرستان آباده

 
نوشته شده در تاریخ : 93/3/21 ********************** لطفا نظر بدید
ایام شعبانیه و
mahdi

 

حسین سلطان عشق،عباس ساقی عشق،زینب شاهد عشق و سجاد راوی عشق. کاروان عشق در راه است و خود "عشق" نیمه شعبان خواهد آمد

ایام شعبانیه بر همگان مبارک باد

 
نوشته شده در تاریخ : 93/3/11 ********************** لطفا نظر بدید
مبعث حضرت رسول (ص) و
بعثت

چه مبارک سحری بود و چه فرخنده شبی
که نبی شد پسر آمنه، ماه عربی
بعثتی کرد که ابلیس طمع کرد به عفو
رحمتی کرد که خاموش شود هر غضبی


عید مبعث بر مسلمین جهان مبارک

 

 
نوشته شده در تاریخ : 93/3/ ********************** لطفا نظر بدید
غبار روبی ضریح مطهر امام زادگان احمد و جعفر (ع)و
غبار روبی

ضریح مطهر امامزادگان احمد و جعفر(ع) شهر بهمن در یک حال و هوای روحانی و معنوی و باحضور مسئولین شهرستان آباده و شهر بهمن غباروبی و عطرافشانی شد.آقای رنجبر رئیس اداره ی اوقاف و امور خیریه ی شهرستان آباده در گفتگو با نفر خبرنگار بهمن گفت: در این مراسم مبلغ هفتاد وشش میلیون ریال (76000000ریال) نذورات مردمی جمع آوری و به حساب این امامزادگان جلیل القدر واریز شد تا جهت بازسازی و مرمت این بقعه ی متبرکه هزینه گردد

 

منبع خبر : دفتر خبرنگاری شهر بهمن

 
نوشته شده در تاریخ : 93/3/3 ********************** لطفا نظر بدید
میلاد با سعادت امام علی (ع)و
ali-a2

 

میلاد با سعادت مولای متقیان علی (ع) بر همه عاشقان ولایت مبارک باد

 

 

منشاءعرفان

شب برفت و سحر ، صبح شتابان رسید
شمس و قمر آمد و ، نور درخشان رسید

پرده تاریک شب ، پاره شد و محو شد
قبضه  تیز رسول ، تیغ دو پیکان رسید

لنگر عرش  زمین ،  شافع  روز یقین
عالم علم جهان ، دانش سبحان  رسید

حاکم جنگ وقصاص ، قاضی عدل وتراز
یاور مستضعفان  ،  باب  یتیمان رسید

حامی  دین  خدا  ،   حیدر ذوالافتخار
سوی جهان آمدو  ،   حافظ قرآن رسید

اسوه حلم و ادب ، قدرت و شمشیرحق
نور  خدا  آمد و ،   مبدا  ایمان   رسید

چاره مشکل گشاه ، مظهر صنع صفا
کعبه جان  آمد و  ،  کعبه  جانان رسید

عارف عاشق همه  ،  مدحی  مستی   کنند
مرکز عشاق و عشق ، منشاء عرفان رسید

مرتضی کریمی
التماس دعا

 

 
نوشته شده در تاریخ : 93/2/23 ********************** لطفا نظر بدید
میلاد با سعادت امام علی (ع)و
13rajab

جشن میلاد مولای متقیان حضرت علی (ع)با حضور پر شکوه مردم در صحن مطهر امامزادگان احمد و جعفر علیهماالسلام شهر بهمن برگزار شد. در این مراسم ضمن برنامه های مختلف فرهنگی و ورزش باستانی زورخانه نیز اجرا شد .

 

کانون فرهنگی امام زادگان احمد و جعفر (ع)

 
نوشته شده در تاریخ : 93/2/23 ********************** لطفا نظر بدید
سي وششمين دوره مسابقات قران كريم (سنین زیر 16 سال ) سازمان اوقاف وامور خيريه
d-noor
ghorannoor

به گزارش روابط عمومي اداره اوقاف وامور خيريه شهرستان آباده مرحله مقدماتي مسابقات استاني زير 16 سال سي وششمين دوه مسابقات قران كريم سازمان اوقاف وامور خيريه ويزه خواهران  با حضور شهرستانهاي آباده ، اقليد ، بوانات وخرمبيد در دو رشته ترتيل وقرائت در سالن مجتمع خيريه دارالقران نور شهرستان آباده برگزار گرديد ونفرات برتر اين دوره مسابقات براي شركت در مسابقات فينال استان به اداره كل اوقاف وامو رخيريه استان فارس معرفي گرديند.
شايان ذكر است مسابقات قران برادران زير 16 سال با معرفي نفرات برتر در جمعه مورخ 93/02/12با معرفي نفرات برتر برگزار گرديد
 

ضمنأ اسامي نفرات برتر(اول ودوم) مسابقات زير 16 سال به شرح ذيل اعلام مي گردد.

قرائت برادران : حسين دهقاتي از اقليد،محمد رضا برزگر از بوانات

ترتيل برادران: حسين كريمي از آباده ، ابوالفضل سالاري از اقليد

اذان: حسين دهقاني از اقليد، محمد رضا برزگر از بوانات ومحمدجواد رجبي از آباده

قرائت خواهران:  شميم ناصري از آباده ، سميرا صابري از اقلید

ترتيل خواهران:ساجده سادات مسعودي ومنيره خدامي از اقلید

 

 روابط عمومي اداره اوقاف وامور خيريه شهرستان آباده

 
نوشته شده در تاریخ : 93/2/20 ********************** لطفا نظر بدید
میلاد با سعادت امام محمد باقر (ع)و
mohamade bagher

میلاد با سعادت امام محمد باقر (ع) را به پیشگاه آقا امام زمان (عج) و همه شیعیان تبریک عرض می نماییم

قالَ امام باقر (ع):

نخستین چیزی که از بنده حسابرسی می شود نماز است، اگر پذیرفته شود سایر اعمال او نیز پذیرفته خواهد شد. نماز اگر در وقت خودش انجام گیرد و بالا رود، به سوی صاحبش بر می گردد در حالی که سپید و درخشان است و می گوید: مرا حفظ کردی، خدا تو را حفظ کند. و اگر در غیر وقت خود و بدون رعایت آداب و حدود آن انجام شود و بالا رود، به سوی صاحبش بر می گردد در حالی که سیاه و تاریک است و می گوید : مرا ضالیع کردی،خداوند تو را ضایع کند . و

منبع : البحار 80/25

 روابط عمومي اداره اوقاف وامور خيريه شهرستان آباده

 
نوشته شده در تاریخ : 93/2/10 ********************** لطفا نظر بدید
نتايج آزمون مفاهيم نهج البلاغه (كتاب راه روشن)و
نهج البلاغه

به گزارش روابط عمومي اداره اوقاف وامور خيريه شهرستان آباده نتايج مسابقات آزمون نهج البلاغه (كتاب راه روشن ) كه در سال 1392 توسط سازمان اوقاف وامور خيريه در سراسر كشور واستان فارس برگزار گرديده بود اعلام گرديد
آقای مرتضي رنجبر رئيس اداره اوقاف وامور خيريه شهرستان آباده ضمن اعلام اين خبر افزود نتايج متسابقين شهرستانهاي آباده وخرمبيد نيز اعلام گرديده است كه متسابقين مي توانند جهت ديدن نتايج به سايت www.fars.awqaf  ويا سايت امامزادگان احمد وجعفر (ع) مراجعه فرمايند همچنين آقای رنجبر به نقل از معاونت فرهنگي واجتماعي اداره كل اوقاف فارس افزود كساني كه حد نصاب نمره 90به بالا را داشته باشند مي توانند در مرحله دوم اين دوره از مسابقات كه بعد از ماه مبارك رمضان برگزار مي گردد شركت نمايند.

 

نتايج مسابقات نهج البلاغه شهرستانهاي آباده و خرمبید

لطفا جهت مشاهده اینجا کلیک کنید

 

  منبع خبر :روابط عمومي اداره اوقاف وامور خيريه شهرستان آباده

 
نوشته شده در تاریخ : 93/2/8 ********************** لطفا نظر بدید
برگزاري مرحله مقدماتي منطقه اي  مسابقات قران مرحله استان  از سي وششمين دوره مسابقات قران كريم و
ghoran2

به گزارش روابط عمومي اداره اوقاف وامور خيريه شهرستان آباده مرحله مقدماتي مسابقات استاني زير 16 سال معوقه از سي وششمين دوره مسابقات قران كريم سال 1392 در جمعه 12/02/93 با حضورنفرات برتر رشته هاي مختلف  شهرستانهاي اباده ، اقليد ، خرمبيد بوانات وشهر سده در سالن امفي تئاتر اداره فرهنگ وارشاد اسلامي شهر آباده برگزار مي گردد .
آقای رنجبر ضمن اعلام اين خبر افزود اين دوره از مسابقات به دليل برگزاري مسابقات كشوري قران كريم  در اسفند ماه سال گذشته در استان فارس وشهر شيراز به تعويق افتاد وي همچنين مسابقات قراني ساليانه سازمان اوقاف وامور خيريه  را يكي از مهمترين برنامه هاي قرآني كشور برشمرد .

 

   منبع خبر :روابط عمومي اداره اوقاف وامور خيريه شهرستان آباده


 
نوشته شده در تاریخ : 93/2/7 ********************** لطفا نظر بدید
ميلاد حضرت فاطمه الزهرا (س) و برگزاری جشن بزرگ قرآني در شمال فارس
ghoran
zahra s

 

 

 

 

 

 

 

به گزارش روابط عمومي اداره اوقاف وامور خيريه شهرستان آباده به مناسبت فرارسيدن ميلاد حضرت فاطمه الزهرا (س) جشن بزرگ قرآني شمال فارس در شهر سورمق برگزار گردید. 
همزمان با سالروز ميلاد سراسر نور حضرت فاطمه الزهرا (س) ورهبر كبير انقلاب اسلامي امام خميني (ره) جشن بزرگ قرآني شمال فارس با حضور بيش از 1500 نفر از فعالان قراني مراكز وموسسات قراني شهرستان آباده در سالن ورزشي شهداء شهر سورمق در روز يكشنبه 31/01/93 ساعت 20:30 برگزار گردید 
همچنين جناب حجه السلام والمسلمين شاهسوني عضو هيئت مديريه اتحاديه تشكل هاي قراني كشوري نیز در اين مراسم حضور داشتند 
جشن بزرگ قراني توسط موسسه قراني بيت الاحزان شهر سورمق وبا همكاري اداره اوقاف وامور خيريه شهرستان آباده وبرخي دستگاهاي ديگر بصورت ستادي وبراي دومين سال است كه به اين شكل برگزار شد.

 

  منبع خبر :روابط عمومي اداره اوقاف وامور خيريه شهرستان آباده

 

 
نوشته شده در تاریخ : 93/2/1********************** لطفا نظر بدید
میلاد با سعادت حضرت فاطمه (س)و
mather

 

بر مقدم دختر پیمبر صلوات
بر چشمه ی پاک حوض کوثر صلوات
بر محضر حضرت محمد تبریک
بر مادر شیعیان حیدر صلواتبمناسبت میلاد با سعادت حضرت فاطمه (س) مراسم جشن ويژه بانوان با حضور سركار خانم دكتر فاطمه توكلي در روز شنبه ومراسم طبخ ْآش رشته نذري در روز يكشنبه در محل امام زادگان احمد و جعفر(ع) برگزار گرديد 

  منبع خبر : امور فرهنگی اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان آباده

 
نوشته شده در تاریخ : 93/2/1 ********************** لطفا نظر بدید
شهادت حضرت فاطمه (س)و
فاطمه(س)

اینقدر پی قبر منِ مظلومه نگردید
هر جا دلتان می‏شکند قبر من آنجاست
هر جا که عزا بر من مظلومه گرفتند
ساکت ننشینید، حسین و حسن آنجاست

شهادت بانوی دو عالم حضرت فاطمه (س) را خدمت آقا امام زمان (عج) و همه دوستارانش تسلیت عرض می نماییم

قسمتهایی از چگونگی شهادت حضرت فاطمه (س)

ابن قتیبه دنیوری» نقل می‌کند که حضرت زهرا(س) خانه خود را مأمن کسانی قرار دارد که نسبت به حاکمیت خلیفه اول موضع داشتند و به ولایت و خلافت امیرالمومنین علی علیه‌اسلام پای می‌فشاردند و آنها در خانه حضرت زهرا اجتماع و تحصن کرده بودند و حاضر به بیعت خلیفه نبودند، بعد «ابن قتیبه» می‌گوید که «عمر بن خطاب» به «ابوبکر» گفت تا علی(ع) بیعت نکرده، به سبب جایگاهی که نسبت به پیغمبر(ص) دارد پایه‌های حکومت تو محکم نخواهد شد و لذا باید از علی(ع) بیعت گرفت و خلیفه اول هم موافقت کرد .
حامیان ولایت در خانه فاطمه(س)تحصن کردند/آتش و تهاجم غاصبان علیه خانه فاطمه(س)و 
در آغاز ابوبکر، «قنفذ» غلام آزاد شده عمر را فرستاد که به خانه فاطمه(س) برود و به امیرالمومنین علی(ع) بگوید: خلیفه رسول خدا(ص) تو را می‌طلبد، وقتی قنفذ به حضرت علی(ع) پیغام ابوبکر را رساند، امام (ع) در جواب فرمود: «چه زود به رسول خدا(ص) دروغ بستید» و او را باز گرداند. بار دیگر خلیفه به قنفذ گفت به علی بگو: جانشین پیغمبر خدا(ص) تو را می‌طلبد، که حضرت(ع) در پاسخ فرمود: «سبحان الله! چیزی را ادعا کرده است که در حد و اندازه او نیست». بنابراین آن دو تصمیم گرفتند از راهی جز مسالمت وارد عمل شوند .
«ابن قتیبه» می‌نویسد که عمر با گروهی به سوی خانه زهرا(س) حرکت کرد، در حالی که شعله آتشی در دست داشت، مردم به او گفتند: عمر به کجا می‌روی، گفت: این خانه را که محل توطئه خلافت ما شده است، می‌خواهم با اهل آن به آتش بکشم! به او گفتند: ای عمر! در این خانه دختر پیغمبر حضور دارد، گفت: اگر چه او باشد، من این کار را می‌کنم، «ابن قتیبه» می‌گوید: عمر و افرادش خانه فاطمه(س) را محاصره کرد و فریاد برآورد که؛ ای دختر پیامبر(ص)! این افرادی که در خانه‌ات پناه گرفتند، باید بیرون بفرستی تا بیعت کنند و گرنه خانه را به آتش می‌کشم .
استغاثه حضرت زهرا(س) پشت در، دل‌های مهاجمان را به لرزه درآورد/ گروهی از مهاجمان صحنه را ترک کردند
«ابن قتیبه» در ادامه می‌گوید: فاطمه زهرا(س) پشت در‌آمد و فرمود: «ای پسر خطاب! این بود عمل به سفارش رسول خدا(ص) که بعد از من با خاندانم نیکی کنید؟! هنوز کفن پدر من خشک نشده است، با خاندان او این گونه برخورد می‌کنید؟». او گفت: ای دختر پیامبر(ص) می‌دانم که نزد پدرت چه قدر محبوب بودی. اما اگر در را نگشایی تا آنها بیعت کنند، این خانه را آتش می‌زنم و این کار دین پدرت را محکم‌تر می‌کند! حضرت زهرا علیها‌السلام وقتی چنین دیدند، خطاب به پیغمبر عرضه داشتند: «ای پدر! بعد از تو، ما از پسر ابی قحافه و پسر خطاب چه‌ها که ندیدیم» و شروع به استغاثه‌ای کرد که به نقل «ابن قتیبه» چنان دلخراش بود که همان افرادی که آمده بودند، نزدیک بود دل‌هایشان شکافته و جگرهایشان پاره‌پاره شود و به شدت گریستند و عده زیادی از آنها صحنه را ترک کردند، منتها «ابن قتیبه» دیگر نمی‌گوید چگونه !
 نقل می‌کند که در خانه باز شد و اینها وارد خانه شدند و بازوان علی(ع) را بستند و او را وارد مسجد کردند تا از او بیعت بگیرند. اما منابع شیعه می‌گویند که عمر بن خطاب تهدید خودش را عملی کرد، در را آتش زد، همین که در مقداری باز شد، آن را با فشار سختی گشود، در حالی که حضرت زهرا(س) پشت در بود و بین در و دیوار این ضربت بر او وارد شد و چون باردار بود، موجب سقط جنین آن حضرت(س) شد و حضرت از هوش رفت و زمانی که به هوش آمد، دید امیر‌المومنان علیه‌السلام را کشان کشان با بازوان بسته به طرف مسجد می‌برند، این بود که خود را با همان حالت زار به امیر‌المومنان (ع) چسباند، لباس او را گرفت و فرمود: «نمی‌گذارم با پسرعمویم این گونه رفتار کنید». به نقلی خود ابن خطاب و به نقلی به دستور او «قنفذ» با غلاف شمشیر به دستان حضرت زدند که دستان مبارکش کبود و قدرت او زائل و دوباره بیهوش شد و امیر‌المومنین (ع) را رها کرد .
فاطمه(س) شمشیر را بالای سر علی(ع) دید، بی‌محابا به سمت قبر پدر رفت/ نفرینی که در سایه دستور ولی اجرا نشد
حضرت علی(ع) را وارد مسجد کرده بودند، در این هنگام حضرت زهرا (س)به هوش می‌آید، این نقل را باز «ابن قتیبه» دارد که وقتی حضرت فاطمه علیهاالسلام دید، شمشیر را بر سر امیر‌المومنان (ع) گرفتند و او را تهدید می‌کنند که اگر بیعت نکند، آن حضرت را گردن خواهند زد، فرمود: «دست از پسر عمویم بردارید که به خدا سوگند که اگر او را رها نکنید، به سوی قبر پیامبر(ص) می‌روم و در حق شما نفرین خواهم کرد»، معطل هم نشد و به سوی قبر مطهر پیغمبر(ص) رفت، امیرالمومنین(ع) که چنین صحنه‌ای را دید، به سلمان فرمود: «سلمان برو، جلوی ایشان را بگیر که اگر نفرین کند، خدا عذابی خواهد فرستاد که دیگر کسی روی زمین باقی نخواهد ماند !».
سلمان آمد تا مانع حضرت(س) شود، عرض کرد: شما پدرتان رحمة للعالمین بود، نفرین نکنید، فرمود: «ای سلمان! بگذار دادم را از این بیدادگران بگیرم»، سلمان عرض کرد: این گفته من نیست، این فرموده امیر‌المومنین است. لذا تا حضرت صدیقه طاهره (س) شنید امیر‌المومنین دستور داده است، فرمود: «چون او فرمان داده است، من اطاعت می‌کنم و شکیبایی می‌ورزم و از خدا فقط می‌خواهم که بین ما و آنها داوری کند ».
علی(ع) بعد از شهادت فاطمه (س) بیعت را به خاطر مصالح اسلام پذیرفت
«ابن قتیبه» می‌گوید: ابوبکر وقتی این صحنه را دید، به شدت منقلب و منفعل شد و گفت: دست از علی(ع) بردارید که ما او را مجبور به بیعت نمی‌کنیم، این جا بود که شمشیر را از سر ایشان برداشتند و امیر‌المومنین(ع) و حضرت فاطمه(س) به خانه بازگشتند، البته برخی از نقل‌ها این است که در همان جلسه ابوبکر جلو آمد و دست خود را به دست حضرت (ع) زد و این طور جلوه دادند که امام علی (ع) بیعت کرده است ، اما ظاهراً نقل صحیح این است که امام علی (ع) در آنجا بیعت نکرد و حضرت به خانه رفت ، به نقل اکثر منابع اهل تسنن تا حضرت زهرا (س) در قید حیات بود، امیر‌المومنین (ع) بیعت نکرد و پس از رحلت آن حضرت(س) بیعت کرد .و

منبع : پایگاه خبری تحلیلی انتخاب
نوشته شده در تاریخ : 93/1/14
 
ارسال نقاشی به سایت امام زادگان در ایام نوروز توسط دوستان نوجوان و خرد سال
kiyaninejad

نقاشیهای ارسال شده به سایت امام زادگان توسط کودکان و دوستان نوجوان در ایام نوروزجهت مشاهده نقاشیها لطفا اینجا کلیک کنید

منبع خبر : سایت امام زادگان

نوشته شده در تاریخ :93/1/14
 
حرم مطهر امام زادگان احمد و جعفر (ع) میزبان زوار و مسافران نوروزی
مسافر نوروزی
مسافر نوروزی
مسافر نوروزی

  منبع خبر :دفتر خبر شهر بهمن

نوشته شده در تاریخ : 93/1/14
 
برگزاري مراسم تحویل سال نو در کنار ضریح مطهر امام زادگان
تحویل سال
bahari

در یک حال و هوای روحانی و معنوی وبا حضور مردم شهرهای بهمن و آباده و مهمانان نوروزی مراسم تحویل سال نو در حرم مطهر امامزادگان احمد و جعفر (ع) شهر بهمن برگزار شد. در این مراسم مردم با قرائت دعای ویژه ی تحویل سال نو از خداوند متعال خواهان شفای بیماران و رفع گرفتاریهای تمام مسلمین جهان شدند .

  منبع خبر :دفتر خبر شهر بهمن

نوشته شده در تاریخ : 93/1
 
مراسم غبار روبی امام زادگان احمد و جعفر (ع) شهر بهمن
غبارروبی

ضریح مطهر امامزادگان احمد و جعفر(ع) شهر بهمن در یک حال و هوای روحانی و معنوی و باحضور مسئولین شهرستان آباده و شهر بهمن غباروبی و عطرافشانی شد. در این مراسم مبلغ پنجاه و پنج میلیون ریال (55000000ریال) نذورات مردمی جمع آوری و به حساب این امامزادگان جلیل القدر واریز شد تا جهت بازسازی و مرمت این بقعه ی متبرکه هزینه گردد. گفتنی است بقعه ی متبرکه ی  امامزادگان احمد و جعفر (ع) شهر بهمن در 300 کیلومتری شمال شیراز و 18 کیلومتری جنوب غربی شهرستان آباده قرار دارد و در اطراف این حرم مطهر باغهای زیبایی به چشم میخورد که نظر هر بیننده ای را به خود جلب خواهد کرد

  منبع خبر :دفتر خبر شهر بهمن

نوشته شده در تاریخ : 93/1
 
برگزاری مسابقات حفظ قرآن کریم در شهر بهمن
مسابقات قرآن

یکدوره مسابقات حفظ قرآن کریم در شهر بهمن برگزار شد. در این مسابقات که با شرکت 60 نفر از خواهران و برادران برگزار شد حافظان کلام وحی سوره ی مبارک فجر را قرائت کردند و به نفرات اول تا دهم جوایزی اهدا شد.این مسابقات از طرف کتابخانه ی عمومی شهر بهمن برگزار شد .

  منبع خبر :دفتر خبر شهربهمن

نوشته شده در تاریخ : 93/1
 
شهر بهمن میزبان درب حرمین امامین شریفین
darb

درب حرمین امامین شریفین حضرت امام موسی کاظم وامام جواد علیهماسلام طی مراسم باشکوهی وارد شهر بهمن شد و مورد استقبال مردم ولایتمدار این شهر قرار گرفت.در این مراسم که قشرهای مختلف مردم بهمن حضور داشتند این درب مقدس پس از پیمودن خیابانهای شهر بهمن در حرم مطهر امامزادگان احمد و جعفر (ع) این شهر مستقر شد و عاشقان خاندان عصمت و طهارت این درب را زیارت و کمکهای نقدی خود را برای بازسازی عتبات عالیات اهدا نمودند. درب مطهر حرم امام موسی کاظم (ع) و امام جواد (ع) از طریق کمکهای مردمی ساخته شده و پس از گذراندن از شهرستانهای استان فارس برای نصب به طرف کشور عراق حرکت خواهد کرد.

.

  منبع خبر :دفتر نگاری خبر شهر بهمن

نوشته شده در تاریخ : 93/1
 
برگزاري مسابقات قرآن كريم سازمان اوقاف وامور خیریه
ghoran

اولين جلسه ستاد شهرستاني برگزاري مسابقات قرآن كريم سازمان اوقاف وامور خيريه برگزار گرديد
ستاد برگزاري سي وششمين دوره مسابقات قران كريم بخش شهرستاني با رياست فرماندار شهرستان تشكيل جلسه وشروع بكار كرد

در اين جلسه كه جمعي از مسئولين وكارشناسان دستگاهاي فرهنگي وموسسات قراني حضور داشتند زارع فرماندار شهرستان آباده ميزباني مسابقات قران كريم در استان فارس را يك افتخار دانست وبا اشاره به جايكاه رفيع وعظيم قران كريم افزود برگزاري برنامه هاي قراني در شهرستان بايد از لحاظ كمي وكيفي در شان ومنزلت اين كتاب آسماني باشد

در اين جلسه رنجبررئيس اداره اوقاف وامور خيريه بعنوان دبير ستاد به شرح شيوه نامه اجراي برگزاري مراسمات قراني ومحافل قراني پرداخت وبعد از ايراد نقطه نظرات وتبادل نظر بين اعضاء مصوباتي نيز جهت اجرا به تصويب رسيد

شايان ذكر است استان فارس از تاريخ 25/11/92 لغايت 06/12/92 ميزبان وبرگزار كننده سي وششمين دوره مسابقات قرآن كريم مرحله كشوري مي باشد وهمچنين محافل انس با قران كريم  با حضور قاريان برجسته وبين المللي از ميهن اسلامي وكشور مصردر شهرستانهاي استان برگزار خواهد گرديد

  منبع خبر : روابط عمومي اداره اوقاف وامور خيريه شهرستان آباده

نوشته شده در تاریخ : 92/11/16
 
مراسم جشن هفدهم ربیع الاول در محل امام زادگان
ربیع الاول

بمناسبت هفدهم ربیع الاول میلاد با سعادت حضرت رسول و امام جعفر صادق (ع) مراسم جشن با شکوهی در محل امام زادگان احمد و جعفر (ع) باحضور مردم و مسئولین شهر بهمن برگزار شد. برنامه های این مراسم شامل قرائت قرآن ، مداحی ، قرائت شعر ، سخنرانی امام جماعت شهر بهمن  و اهداء جوایز مختلف و پذیرایی بود.
 در این مراسم طی  قرعه کشی  به 17 نفر اسامی محمد و مصطفی هدایایی داده شد و به برگزیدگان مسابقه نقاشی آنلاین که بین مدارس راهنمایی و ابتدایی شهر بهمن برگزار شده بود نیزجوایزی اهدا شد.همچنین برگزیدگان مسابقه اینترنتی بصیرت عاشورا که از طریق سایت امام زادگان اطلاع رسانی و برگزار شده بود معرفی و جوایزی به همراه  لوح تقدیر ازطرف اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان آباده به آنها تقدیم شد و همچنین به کلیه شرکت کنندگان زیر ده سال در این مسابقه لوح تقدیر و هدایایی به رسم یاد بود اهدا شد.

جهت مشاهده اسامی شرکت کنندگان در مسابقه و همچنین مشاهده و دانلود آثار مربوطه اینجا کلیک کنید

نوشته شده در تاریخ : 92/11/6
اوقات شرعی

 
2
 

عضویت در سایت
 
yahoo
ارتباط با مدیریت سایت
 

Powered by WebGozar

 
 
 

 

 
 
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان آباده می باشد
.هرگونه کپی برداری از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد
کانون فرهنگی قرآنی امام زاده گان احمد و جعفر شهر بهمن
التماس دعا