به سایت امامزادگان احمد و جعفر شهر بهمن خوش آمدید ********** منتظر دریافت پیشنهادات و انتقادات و نظرات شما عزیزان هستیم ********** با تشکر التماس دعا
کرامات بزرگواران

 

فهرست مطالب

پیش گفتار

شفای مریض

توفیق زیارت حج

قطع شاخه درخت از باغ امام زاده گان

شک در سیادت

پیدا شدن پول

نجات از دست دست راهزنان

پیش گفتار


وقتی انسان بنده خدا گردید و در مسیر و جهت خداوند تبارک و تعالی قدم برداشت اراده او اراده خداوند می شود و دعایش و سخنش تاثیر می گذارد.
همانگونه که خداوند عزوجل در حدیث قدسی به پیامبر اسلام (ص) می فرماید : " ای بنده من مرا اطاعت کن تا تو را همانند خود قرار دهم به طوری که وقتی بگویی باش پس بشود .
امام زاده گان که فرزندان برگزیده گان خدا می باشنند چون در مسیر حق زندگی را سپری نموده اند دعاهایشان به اذن پروردگار شامل انسانها می گردد.
از مرحوم آیت ا... یثربی در مورد کرامات امام زاده ای سئوال می نمایند آن مرجع عالیقدر می فرماید : همین قدر که آن بزرگواران خودشان را در اطراف و اکناف و در دورترین مکانها ظاهر می نمایند برای ما بهترین و مهمترین دلیل و کرامت می باشد . گرچه ما دهها و صدها کرامات از ایشان به کرات می بینیم .
در مورد کرامات امام زاده گان احمد و جعفر (ع) نیز کرامات بسیار زیادی نقل شده است که از جمله چگونگی کشف مقبره این دو بزرگوار که در صفحات قبل ذکر شده و همچنین جذب کثیر زوار از گوشه و نقاط کشورمان در ایام مختلف خود از جمله کرامات بزرگواران می باشد .
حال به بیان تعدادی از کرامات این دو بزرگوار می پردازیم .

 

برگشت به فهرست

 

شفای مریض


والده مرحوم حاج نجات علی بن احمد نقل می کرد مرحوم حاج نجاتعلی در سنین کودکی به بیماری سختی مبتلا شدند که دیگر امید نجات نبود و حتی مدت مدیدی بود که غذا  هم نمی خورد و به اجبار باید مقداری سوپ وارد دهان او می کردیم  .
دیگر از حیاتش مایوس بودیم شبی را خیلی متاثر و نالان گردیده و توسل به این دو بزرگوار نمودم و نذری کردم . در حال افسردگی خوابم برد و چند لحظه ای بیشتر نگذشت که متو جه شدم فرزندم که اصلا حرف نمی زد دارد مرا صدا می زند بیدار شدم و گفتم چه شده ، گفت مادر گرسنه هستم . گفتم مادر شما که تا الان نمی توانستی غذا بخوری چگونه شده که می توانی حرکت نمایی .
گفت مادر : مرا امامزادگان احمد و جعفر شفا و کرامت فرمودند .

 

برگشت به فهرست

 

توفیق زیارت حج


جناب حاج علی نبئی  فرزند مرحوم عباس نقل می کنند : " بنده مدتی بود که نامم را جهت تشرف به حج  نوشته بودم ولی موفق به رفتن حج نمی شدم و بسیار نگران بودم که آیا خواهم توانست به حج بروم . تا سالی که اعلام نمودند و تعدادی از اهالی موفق به رفتن شدند ولی بنده ملاحظه کردم نام من نیست خیلی متاثر شدم و توسل به این دو بزرگوار امام زاده گان احمد و جعفر (ع) کردم .
شبی در خواب بزرگواری را دیدم که فرمود که ساک خود را آماده کن چون باید به حج بروی ، گفتم نامم برده نشده ، ایشان  فرمودند شما به حج می روی .
از خواب بیدار شدم خیلی شگفت زده شدم و خواب را کسی نقل نکردم تا اینکه چند روزی بیشتر نگذشته بود که نامه ای برایم آمد که شما آماده باشید همین امسال به حج می روید ، و همان سال به حج مشرف شدم.

 

برگشت به فهرست

 


قطع شاخه درختی از باغ امام زاده گان


یکی از هیت امنا ء نقل می کرد شخصی  شاخه ای از درختی در باغ امام زادگان جهت دسته تیشه قطع نمود و بعد از مدت کوتاهی مبتلا به دل درد می گردد .
خود نقل کرده : هر چه مداوا کردم ثمر نبخشید تا اینکه چوب را با مبلغی پول به امام زادگان باز می گرداند و بلا درنگ بهبودی خود را بدست می آورد  .

 

برگشت به فهرست

 


شک در سیادت


یکی از معتمدین نقل می کرد مرحوم سید حسن آستانه که خادم امام زاده گان و شخصی متدینی بوده ، برایش نقل کرده که بنده در ذهنم دو مطلب شک داشتم و آن دو مطلب اینکه اولا آیا بنده از جمله سادات و ذرای حضرت فاطمه (س) می باشم ؟ و دیگر اینکه قبری که در کنار مرقد امام زاده گان می باشد چه کسی است ؟
چون افراد اقوال مختلفی را نقل و سئوالاتی از ایشان داشته اند نقل کرده :
شبی در عالم رویا مشاهده کردم در کنار حرم امام زادگان می باشم شخص سید بزگواری که علامت سیادت و بزرگواری از او مشهود بود رو کرد به من و گفت : سید حسن اینکه در کنار ما دفن است شیخ علی می باشد . نقل کرده از خواب چون بیدار شدم بسیار مسرور گشتم که با یک جمله آن بزرگوار هم سیادت مرا ثابت کرد و هم نام شیخ علی را برایم بیان نمود.

 

برگشت به فهرست

 

پیدا شدن پول


راننده که اهل این شهر هم نبود و جهت انجام کار به این منطقه آمده بود در بین راههای بین مزارع مقدار کل پول خود را که طی چند وقت بدست آورده بود گم می کند و چون از پیدا کردن آن ناتوان می ماند طی نذری  به این دو بزرگوار متوسل می شود . در همان ایام  موتور سواری که اهل بهمن هم نبوده  از را می رسد و می گوید پول را پیدا کرده و بدنبال صاحبش می گشته و بدین ترتیب پول را به صاحبش می دهد .
ایشان که جهت ادای نذر به محل امام زاد گان آمده بود جریان را به عده ای از دوستان تعریف کرد .

 

برگشت به فهرست

نجات از دست راهزنان

 


در زمانهای قدیم در این مناطق دزدها و راهزنهای  زیادی هر از چند گاه به این منطقه حمله می کردند و مال واندوخته های مردم را به زور به غارت می بردند . از پیران و کهنسالان دیار نقل می شود که زمانی عده ای از این دزدان از سمت امام زادگان به این محل حمله می کنند که عده ای از مردم از ترس به امام زاده پناه می برند و وارد صحن حرم شده و درب را می بندند دزدان که به قصد غارت آنها و احتمالا امام زادگان می خواستند به زور وارد حرم شوند، در این حین مردم دست به دامان این دو بزرگوار می شوند ، که ناگهان سرکرده دزدها به دل درد شدیدی مبتلا و چون به بالای سردرب یا پشت بام رفته بوده به پایین می افتد و می میرد و با مردن سرکرده دزدها بقیه نیز بلافاصله محل را ترک کرده ومردم نجات پیدا می کنند.

 

 

برگشت به فهرست

*******************************

نوشته شده در تاریخ : 92/ 2
 
منوی صفحات

: منابع

اسناد اداره اوقاف آباده

کتاب گوهران تابناک

:نوشته

آقای سید حسین

هاشمی تبار بید گلی

 

 
 
 
 
 

 

 
 
 
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان آباده می باشد
.هرگونه کپی برداری از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد
کانون فرهنگی هنری امام زاده گان احمد و جعفر شهر بهمن
التماس دعا